01.01.2013

Tak máme za sebou Silvestr 2012. Všechny tři holky byly v klidu, vzala jsem je dovnitř. Už léta na Silvestra nikam nechodím, protože i když se holky ohňostrojů nebojí, raději je mám pod dozorem.

Když si teď v novém roce trochu zavzpomínám, tak i loňský rok byl pro mě chovatelsky úspěšným. Clara se stačila zúčastnit pouze tří výstav, na kterých se umístila na prvním místě s titulem R. CACIB a 2x byla druhá. A pak ji nastaly mateřské povinnosti. 28.05.2012 se jí narodilo 7 štěňátek - 5 holek a 2 kluci. Všechno probíhalo jak má. Porod byl ukázkový, štěňata přibírala a Clara se výborně starala. Prostě pro chovatele samá radost. Podařilo se mi najít milující rodiny, kde se všechna štěňátka mají královsky. Po odchodu štěňat do nových rodin jsem se začala s Clarou věnovat loveckému výcviku. Jak jsem totiž měla v plánu předešlý rok, chtěla jsem s ní složit nějakou vyšší loveckou zkoušku. A podařilo se. Clara úspěšně složila na podzim hned dvě klubové zkoušky - SZVPR a PZ. Udělala mi obrovskou radost. Je to moje šikulka.

Ale v chovatelství nejsou jen radosti. V březnu začala mít Trixi problém s nosem. Věčně měla rýmu. Po antibiotikách se to vždycky trochu zlepšilo, ale zase se to vrátilo. Pak začala z nosu krvácet. V červenci jsem ji objednala na endoskopické vyšetření v narkóze, abych už konečně věděla, kde je problém. Ukázalo se, že má v zadní třetině nosu nádor, který je otevřený a krvácí, proto se objevují i bakterální infekce. Operace není možná. Histologie neprokázala, že by byl nádor zhoubný. V létě se její stav natolik zhoršil, že jsem ji už oplakávala a zvažovala, že ukončím její trápení. Silně krvácela, krev jsme měli úplně všude a jí opravdu nebylo dobře. Svědkem toho byli i budoucí páníčkové, kteří si zrovna přijeli pro své štěně od Clary. Možná dobře, že viděli i ty starosti a bolest, kterou jsem prožívala. To si každý majitel psa musí uvědomit, že pejsek není jen radost, ale i starost. A jak je na tom Trixa dnes? Nádor se pravděpodobně uzavřel, už nekrvácí. Neustále řeším u ní nějaké zdravotní problémy. S tím už jsem se smířila. Nádorem je oslabená. Ale já se o ni postarám a věřím, že tu se mnou bude hodně dlouho. Trixi už dvakrát přežila svou smrt a má mě tak ráda, že bude bojovat dál.

Holčičky moje, jsem moc ráda, že vás mám. A moc se těším na naše společné velké procházky s Alčou, Káťou ( manželky ) a jejich psy. S Clarou bych chtěla v roce 2013 udělat ještě nějakou pracovní zkoušku a určitě spolu pojedeme na nějakou tu výstavu. Snad si mateřstvím nezkazila postavu. Felon s Trixi si budou užívat zasloužený psí důchod na zahradě a na našich procházkách.

002

Clara, Trixi a Felon ( foceno 01.01.2013 )

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Apraxia Felon. Tvorba stránek pro chovatele